sobota, 29 listopada 2014

..Elbrus!!

A więc słów kilka o podróży sprzed kilku lat. Działo się to wszystko w 2009 roku. Pierwszy raz w życiu miałem jechać do Rosji (chociaż na Kaukazie już byłem - w Gruzji) i byłem tym faktem mocno podekscytowany. A więc oto zdjęcie głównego bohatera:

So now a few words of a trip which took place in 2009. It was the first time I was about to go to Russia (even though I've already been in Caucasus - in Georgia) and I was pretty much excited about it.
So here's a picture of main hero:

Przejeżdżam dosyć szybko przez Słowację, chociaż deszczu było sporo. Uwielbiam ten kraj, chociaż wówczas trochę się pozmieniało i można było oberwać niezły sztraf za przekraczanie prędkości.
Wjeżdżam na Węgry w miejscowości Komarno/Komarom. Ładnie tu.

I passed Slovakia quite fast even though it rained a lot. I like this country very much but recently things have changed and you get some crazy fines for speeding and so on.
So I entered Hungary in Komarno/Komarom. Nice place.

Na Węgrzech zatrzymuje się na chwilę w Tihany (nad Balatonem).
Musiałem sobie szczelić fotkę przed paprykowym domem! 

In Hungary I stopped for a moment in Tihany (by the Balaton).
Had to have a picture in front of a paprika-house!!


Widziałem tam świetnego motka!
Niewiarygodny dźwięk. 

Saw here really cool bike!
It had fantastic sound. 

Balaton:
Przypadkiem trafiłem do dealera KTMów i miałem okazję przymiarki do LC8 - przypuszczalnie fajny motorek do podróży. Miałem wrażenie, że z ergonomicznego punktu widzenia ten motorek powstał z myślą o mnie!!

I accidently went to the KTM dealer as I never really had an opportunity to sit on a LC8 - which might be a cool bike for travelling I guess. This bike fits me perfectly!!
W końcu jestem w Rumunii. Byłem tu już wcześniej i uwielbiam ten kraj! Wydaje mi się, że właśnie tutaj rozpoczyna się lepszy świat.

Finally went to Romania.
Been here milion times and love this country. Still seems to me like a place where a better world starts. Któregoś wieczora zaczyna padać jak cholera. Ulewa, jakiej jeszcze nie doświadczyłem. Po jakiś 20 minutach stwierdzam, że coś tu nie tak. Otwieram namiot i..

At night it started raining like shit!! Never experienced that heavy rain. After some 20 minutes I thought something's wrong, so I opened my tent and..
Wszędzie ze 20 cm wody.
It was some 20cm of water everywhere.
cdn./tbc..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz