niedziela, 11 stycznia 2015

..Elbrus (cz.3)

Parę zdjęć z Ukrainy..
Some pics of Ukraine..
Nie bądźcie głupi i nie czekajcie w kolejce z samochodami ;-) Na szczęście miałem szczęście i ktoś mi o tym powiedział. Trzeba kupić bilet na prom i ubezpieczenie (już dziś nie trzeba).

Don't wait in the queue with cars like me Fortunately someone told me I don't have to wait. You need to buy ticket for a ferry+buy the insurance (the so called strachovka/strakhovka). 
Prom był całkiem spoko. Rosyjska granica była zaskakująco dobra - dużo papierków, ale wszyscy mi pomagali. Poczułem się niemal jak jakiś VIP ;-) Uwaga na "wrimiennyj wwoz" - to taka jakby wiza na motor. Miałem 30-dniową wizę, z kolei sam wrimiennyj wwoz mi dali ledwo na 10 dni. Ale mi to wystarczyło, jest ok.

The ferry was ok. Russian border was surprisingly quite ok - lot of papering to be done but they were all helping me. Felt almost like a VIP Watch out for the "vrimyenniy vvoz" - it's like a visa for your bike. My visa was valid for 30 days, vrimyenniy vvoz for my bike was valid only 10 days. I didn't care, to me it was ok. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz